कुवेत लैजाने भन्दै श्रीलङ्कामा अलपत्र पार्ने एक जना पक्राउ

sajha
प्रकाशित मिति: ४ फाल्गुन २०७७, मंगलवार १३:५७

काठमाण्डौ –

वैदेशिक रोजगारीको सिलसिलामा कुवेत लैजाने भन्दै श्रीलङ्कामा अलपत्र पार्ने सुवेदी कान्छो भन्ने खेमबहादुर सुवेदीलाई प्रहरीको मानव बेचबिखन अनुसन्धान ब्यूरोले पक्राउ गरेको छ ।

बर्दिया जिल्लाको बढैयाताल गाउँपालिका–३ घर भएका सुवेदी पुख्र्याैली घर पर्वतको कुश्मा नगरपालिका–२ खुर्कोेट नयाँपुलबाट सोमबार पक्राउ परेका हुन् ।पक्राउ परेका सुवेदीले कुवेतमा घरेलु कामदारका रूपमा लैजाने भन्दै काठमाण्डौबाट नेपालगञ्ज हुँदै भारतको नयाँदिल्ली पुर्‍याएका थिए ।

त्यहाँबाट चेन्नाई हुँदै श्रीलङ्का पुर्याएपछि एक महिला अलपत्र परेकी थिइन् । श्रीलङ्कामा सिरक खान र आलिक खानले आफ्नो साथमा राखेर घरबाट बाहिरसमेत जान नदिई थुनामा राखेको अवस्थामा श्रीलङ्काली प्रहरीले पक्राउ गरी १० महिना थुनामा राखेको थियो ।

अलपत्र परेकी महिला श्रीलङ्काको जेलमा रहेको थाहा पाएपछि कोलम्बोस्थित नेपाली दूतावासको सहयोगमा उनलाई नेपाल फर्काइएको ब्यूरोले जनाएको छ । महिलालाई गएको माघ ३० गते नेपाल फर्काइएको हो । उनको जाहेरीका आधारमा सुवेदीलाई पक्राउ गरी कारवाही अगाडि बढाएको ब्यूरोले जनाएको छ ।


४ फाल्गुन २०७७, मंगलवार १३:५७ मा प्रकाशित

 

Loading…