परीक्षामा प्रश्न–आगो लागेमा कसलाई पहिला बचाउछौ ? आमा वा गर्लफ्रेन्ड

sajha
प्रकाशित मिति: ३ जेष्ठ २०७७, शनिबार ०७:५२

चीनमा हजारौ वकिल र न्यायाधिशको लागि आयोजित परीक्षामा एक आश्चर्य लाग्दो प्रश्न सोधिएको थियो, वकालत गर्न सक्छ वा सक्दैन भनेर पत्ता लगाउनलाई यो प्रश्न सोधिएको हो । प्रश्नहरु कानुन, सडक, प्रदुषण, हत्या जस्ता गम्भीर प्रकृतिका विषयमा सोधिएको थियो ।

तर प्रश्नहरुको बीचमा भने आमा र गर्लफेन्ड, पति पत्नी र विषको सेवन जस्ता अप्ठेरा सवाल सोधिएको जनाइएको छ । चीनको कानुन अनुसार गर्लफ्रेन्ड भन्दा आमालाई बचाउनु पर्छ । यस्तो सवाल सोध्न नहुने धेरैले बताएका छन् ।

नेनीटाजलाई सोधेको उक्त सवालमा उनले आमाले आफुलाई जन्माएर हुर्काएको भन्दै आमालाई पहिला बचाउछु भने गर्लफेन्डको सवालमा उनी आफै जवान भएकोले आफै सुरक्षा गर्न सक्षम भएको जवाफ दिएका थिए ।


३ जेष्ठ २०७७, शनिबार ०७:५२ मा प्रकाशित

 

Loading…